قیمت روز لوله مبلی و پروفیل مبلی

 قیمت روز لوله مبلی و پروفیل مبلی 

قیمت با احتساب 9% ارزش افزوده

قیمت پایه لوله و پروفیل
مبلی یا سبک
قیمت پایه لوله و پروفیل
تبریز در تهران
قیمت پایه لوله و پروفیل
مبلی ساوه
65500 تومان66500 تومانفروش بسته است
آخرین بروزرسانی :
1401/12/28
آخرین بروزرسانی :
1401/12/28
آخرین بروزرسانی :
1401/12/28

افزایش قیمت پروفیل مبلی

ضخامتافزایش قیمت(تومان)
0.36500
0.45000
0.464500
0.54000
0.62000
0.7بدون تغییر
0.8بدون تغییر
پروفیل 10*1050
لوله بیضی 23*45300

 افزایش قیمت لوله مبلی 

ضخامتافزایش قیمت(تومان)
0.36500
0.45000
0.464500
0.54000
0.62000
0.7بدون تغییر
0.8بدون تغییر
لوله 101000
لوله 1350
لوله 1620

قیمت روز لوله مبلی

در این صفحه قیمت روز لوله مبلی و قیمت روز پروفیل مبلی با توجه به جدیدترین تغییرات اعلام می گردد. بازرگانی پرشین آیرون نماینده رسمی فروش کارخانه خاور صنعت هما توان تامین نیاز تولیدکنندگان و بازرگانان را محیا نموده است. این شرکت تنوع مطلوبی از محصولات فولادی را فراهم نموده:

۱-تامین و تولید لوله و پروفیل مبلی (با بیش از ۲۵۰ سایز و ضخامت مختلف)

۲- فروش لوله و پروفیل سیاه (از ضخامت ۱/۵میل الی ۴ میل)

۳- عرضه با کیفیت ترین ورق های فولادی ( ورق سیاه – ورق روغنی – ورق گالوانیزه و استنلس استیل)

۴- تامین و تولید لوله و پروفیل استنلس استیل

شما می توانید قیمت روز لوله مبلی خاورصنعت و جدول افزایش قیمت لوله مبلی و پروفیل مبلی قیمت  لوله مبلی ساوه و قیمت روز لوله مبلی خاورصنعت و دیگر کارخانه ها را مشاهده نمایید. این بازرگانی علاوه بر تامین نیاز تولید کنندگان و بازرگانان داخلی توانایی صادرات لوله و پروفیل به کشورهای همسایه را دارا می باشد که این موضوع نشان دهنده بر کیفیت محصولات در سطح جهانی  می باشد.

قیمت لوله سبک

قیمت روز لوله مبلی تاثیر گرفته از چه عواملی می باشد؟

قیمت  لوله مبلی و قیمت روز پروفیل مبلی در بهای تمام شده بسیاری از کالا ها نقش بسیار مهم و اساسی را ایفا می کند. این رابطه مستقیم قیمت، باعث تمرکز روی کیفیت محصول گردیده است. قیمت لوله مبلی به وزن آن مربوط می باشد و قیمت آن را بر اساس وزن لوله می سنجند. هم چنین از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت  پروفیل مبلی و لوله مبلی، قیمت جهانی ورق روغنی (سرد)، قیمت ارز، هزینه گمرک و… اشاره کرد. باتوجه به بالا بودن قیمت لوله سبک نسبت به نوع سیاه آن این محصول همچنان طرفداران خود را دارد. چرا که لوله مبلی نسبت به بقیه محصولات مشابه آن دارای ضخامت و وزن کمتری می باشد. به همین دلیل از آن در صنایعی که به ضخامت های کم تری از انواع لوله نیاز داشته باشند، از لوله سبک استفاده می کنند.

تولید لوله و پروفیل مبلی

لوله وپروفیل های تولیدی از ورق روغنی بر پایه گرید ST12 تولید می شود. رول های ورق روغنی ابتدا درابعاد مورد نیاز نوار بر شده و وارد خط تولید می گردد ، قالب های نصب شده روی دستگاه به صورت خطی ورق راگرد نموده وبه لوله تبدیل می کند و وارد مرحله جوش می گردد پس از جوش ، لوله از قسمت فرمینگ دستگاه عبورمی کنه و به پروفیل تبدیل می گردد. در انتهای خط تولید لوله و پروفیل گیوتین قرار دارد که عموما در سایز ۶ متر لوله را می برد و وارد خرک بسته بندی می گردد.

در جدول بالا قیمت روز لوله مبلی خاورصنعت، قیمت روز لوله مبلی ساوه و قیمت لوله مبلی دیگر کارخانه ها در دسترس شما قرار گرفته است. بازرگانی پرشین آیرون نماینده رسمی کارخانه خاور صنعت هما برترین تولیدکننده لوله مبلی و پروفیل مبلی، با بیش از ۲۵۰ سایز و ضخامت مختلف، توان تامین نیاز تولید کنندگان و بازرگانان در بازار داخل و خارج از کشور را دارد.

 دغدغه اکثر تولید کنندگان قیمت روز لوله و پروفیل سبک است! تولیدکنندگانی که مواد اولیه محصولاتشان با لوله و پروفیل سبک تامین میگردد جهت مدیریت سرمایه و کسب و کار خود ٫ اطلاع از قیمت روز لوله و پروفیل سبک امری ناگسستنی جهت بقا و ادامه این کارزار معیشتی می باشد  بازرگانی پرشین آیرون جهت حمایت از مشتریان خود و در دیدی وسیع تر رعایت حق مصرف کنندگان ٫ قیمت های محصولاتی مانند لوله و پروفیل سبک – ورق های فولادی را در وب سایت و صفحه رسمی اینستا گرام خود بصورت روزانه و بروز در خدمت بازدیدکنندگان نمایش می دهد در ادامه 5 مورد از عوامل واکنش گرا بر قیمت لوله و پروفیل سبک بررسی میکنیم. البته نا گفته نماند که قیمت دلار و نوسانات ارزی و همچنین شرایط دیپلماسی  ایران و مسئله تحریم نیز خود جزو عوامل مهم فراز و فرود های قیمت می باشد که در این مقاله تمرکز بر عوامل داخلی می باشد.

قیمت پروفیل مبلی

۵ عامل واکنش گرا بر قیمت روز لوله و پروفیل سبک

۱- بورس مرجع رسمی قیمت گذاری محصولات فلزی

قیمت روز لوله و پروفیل سبک افت خیزهای فراوانی از جانب بازار بورس متحمل شد و چرخه افزایش قیمت محصولات فولادی و آهنی را با آهنگی متناوب و نصبتا سری روبرو کرد.

قیمت ورق گرم در بورس اولین عامل تایین کننده قیمت روز لوله و پروفیل سبک در بازار آزاد می باشد.  باتوجه به قانون نانوشته علت و معلول، این افزایش قیمت ورق سیاه تاثیرات زیاد بر قیمت محصولات آهنی در تمام سطوح بازار ایجاد می کند به طور مثال:

قیمت ورق روغنی از این افزایش متناوب قیمت بی تاثیر نبوده زیرا این نوع ورق از ورق گرم بعد از فرایند های فیزیکی و شیمیایی بدست می آید. قیمت روز لوله و پروفیل سبک از این افزایش قیمت تاثیر گرفته و‌ تولیدکنندگان را با شتاب زدگی در خرید رو برو می کند.

2- افزایش تقاضا

شتاب زدگی در فراهم نمودن مواد اولیه کارخانجات از سوی صاحبان سرمایه و تولید کنندگان ٫ که ناشی از افزایش قیمت ها در بورس یا تاثیر گرفته از افزایش سفارشات برای امادگی آخر سال ٫ باعث تغیراتی در قیمت روز لوله و پروفیل سبک می گردد.

همین افزایش تقاضا در اولین گام کارخانجات تولید لوله و پروفیل را با مشکل فراهم نمودن ورق مورد نیاز جهت تولید روبرو می کند. و همیشه جنگ بر سر فراهم نمود مواد اولیه در ایران و‌جهان ادامه دارد.

3-قیمت جهانی آهن و جنگ تامین مواد اولیه

از دیرباز فراهم نمودن مواد اولیه و تامین مایحتاج تولید در هر کشور جزو وظایف مهم دولت ها بوده است. قیمت روز لوله و پروفیل سبک شاید در نگاه اول اینگونه عمیق بنظر نرسد ولی واقعیت به گونه ای است که چرخه تولید مواد فولادی جزو ناگسستنی از یکدیگر میباشد. ایران با استفاده از منابع طبیعی متنوع در تولیدات فلزی بخصوص فولاد همیشه در جایگاه تولید کنندگان برتر فولاد جهان قرار داشته است .

با پیشرفت تجهیزات تولید آهن روند این تولید با ارزش ، ساده تر و سریع تر از گذشته شده است اما مواد اولیه تولید آهن به دلیل مقدار مشخص روز به روز با ارزش تر شده و قیمت سنگ آهن دست خوش تغیراتی شده است. در سالهای اخیر شاهده نگرانی های جهانی جهت تولید فولاد و آلایندگی محیطی مطرح بوده است که این کنشهای جهانی در افزایش قیمت روز لوله و پروفیل سبک بی تاثیر نبوده است.

4- ماراتون تامین ورق مورد نیاز کارخانه ها

تامین ورق برای تولید لوله و پروفیل سبک یکی از چالشهای روزانه برای تولیدکنندگان بوده. ورق در ضخامتهای متنوعی تولید میگردد که عموما ورق سیاه از ضخامتهای ۲ میل به بالا و‌ ورق روغنی از ضخامت ۲ میل به پایین دسته بندی می شود. ورق روغنی با ۱۵ نوع ضخامت که در سایزهای مختلف بصورت لوله و پروفیل سبک موجود می باشد مواد اولیه خیلی از محصولات را با خود یدک می کشد. خیلی از مواقع نبود ورق روغنی در یک‌نوع ضخامت باعث افزایش قیمت روز لوله‌و‌پروفیل سبک می شود.

به طور مثال در ابتدای سال ۱۳۹۹ ورق روغنی در ضخامتهای ۱/۵ میل و ۱/۲۵ میل در بازار موجود نبود از همین رو قیمت روز لوله و‌پروفیل سبک با این ضخامت ها ۱۰۰۰ تومان گران تر نصبت به ضخامت های سبک تر بود و در اواخر همان سال با افزایش موجودی کارخانه در ورق ۱/۵ میل و ۱/۲۵ میل لوله و پروفیل سبک با این ضخامت ۱۰۰۰ تومان ارزان تر نصبت به دیگر سایزهای لوله پروفیل سبک بود.

5- چگونگی فرآیند تولید بر قیمت لوله سبک

قیمت روز لوله و پروفیل سبک از فرآیند تولید نیز تاثیر قیمتی میگیرد! چگونه؟صرف انرژی و نیروی کار و نوع تجهیزات تولید که در بخش فرآیند تولید لوله پروفیل قرار میگیرد به نوبه خود در افزایش قیمت لوله سبک و افزایش قیمت پروفیل سبک بی تاثیر نیست ضایعات تولید لوله و‌پروفیل سبک نیز در این چرخه افزایش قیمت تاثیراتی دارد.

این چرخه قیمت تا محصول نهایی که مصرف کننده خریداری میکند ادامه دارد. به طور مثال قیمت روز لوله سبک تاثیر زیادی در قیمت بند رخت ٫ میز اتو ، اگزوز خودرو و هزار محصول سنتی و صنعتی مشابه که از لوله سبک تولید میگردد قابل لمس و مشاهده است.