لوله گالوانیزه

قیمت لوله گالوانیزه

همانطور که میدانیم انواع لوله وظیفه انتقال مایعات مختلف و گاها گاز را دارد . لوله گالوانیزه دارای ویژگی هایی می باشد که برای استفاده در شرایط خاص بسیار مناسب می باشد در ادامه به این ویژگی ها میپردازیم.

به طور کلی میتوان گفت عملیاتی که لوله های آهنی و یا فولادی را  با فلز “روی” جهت افزایش مقاومت در برابر خوردگی و زنگ زدگی پوشش می دهند  را گالوانیزاسیون میگویند.

شما میتواند جهت اطلاع از قیمت لوله های مختلف (قیمت لوله گالوانیزه , لوله مبلی و …)با کیفیت بالا و قیمت مناسب با کارشناسان فروش ما تماس بگیرید.

قیمت لوله گالوانیزه با توجه به فرآیند تولید متفاوت است. لوله گالوانیزه به دلیل مقاومت در برابر سایش و زنگ‌زدگی‌ مصارف متعددی در صنعت قطعه سازی، گلخانه و انتقال مایعات و گاز دارد. قیمت لوله گالوانیزه  با توجه به نوع تولید (فابریک یا گالوانیزه گرم ) تایین قیمت می گردد. این نوع لوله در سایز و ضخامت های مختلف در بازار دردست رس می باشد ولی مهمترین مسله کیفیت ورق گالوانیزه و فرآیند تولید می باشد. محصولات گالوانیزه می بایست در مقابل آسیب های محیطی مقاومت داشته باشند و طول عمر مقاومت لوله گالوانیزه به کیفیت ورق و دقت در تولید ارتباط مستقیم دارد.

لوله های فولادی گالوانیزه

کاربرد این نوع لوله ها در دستگاه های تهویه  و تخلیه فاضلاب است.

جنس این نوع لوله از فولاد نرم بوده و در برابر خوردگی و زنگ زدگی بسیار مقاوم می باشند.

لوله های آهنی گالوانیزه

یکی از راه های تشخیص این نوع لوله در بازار  رنگ تیره و خاکستری آن می باشد, و به دو صورت سبک و متوسط تولید میشوند. جنس این لوله ها عموما از آهن سفید نورد شده است , نام دیگر این لوله ها (لوله های درز دار ) می باشد.

لوله گالوانیزه

خصوصیات فیزیکی لوله های گالوانیزه

متراژ :

تولید شده در شاخه های 6 متری و دو سر دنده با قطر 1 اینچ  الی 8 اینچ

قطر :

در بازار این لوله ها را بر اساس نمره می شناسند و قطر این لوله ها عموما قطر اسمی می باشد.

سایز لوله ها:

سایز این نوع لوله ها از 1.2 اینچ الی 66 اینچ موجود می باشد.

مزایای پوشش گالوانیزه

 • هزینه اولیه

هزینه ی پوشش گالوانیزه اغلب از روش هایی مانند رنگ امیزی و … کمتر می باشد.

 • عمر پوشش لوله :

این نوع , عموما تا 50 سال عمر میکنند.(بسته به نوع آ ب و هوا)

 • هزینه تعمیرات

پوشش گالوانیزه به تعمیرات کمتری نیاز دارد.

 • مدت زمان نصب

نصب سریع این نوع محصول یکی از دلایل انتخاب این نوع محصول است.

 • استحکام پوشش

دارای استحکام بالا در تنش های مکانیکی

معایب لوله گالوانیزه

 • تغییر رنگ گالوالنیزه
 • سخت تر بودن عملیات جوشکاری
 • خوردگی داخلی
قیمت روز لوله گالوانیزه

دلایل استفاده از لوله گالوانیزه

مقاومت بالا در برابر خوردگی و زنگ زدگی

کاهش هزینه های نگهداری

قابلیت اطمینان بالا

 کاربرد لوله های گالوانیزه

استفاده در خطوط انتقال آب و فاضلاب شهری

استفاده در پروژه های کشاورزی

ساخت گلخانه ها

ساخت دکل های مخابراتی

قیمت لوله گالوانیزه

لوله های گالوانیزه بر اساس نوع گالوانیزاسیون

 • لوله گالوانیزه سرد

شرح مراحل این روش به این گونه می باشد که نمک روی را داخل محلول آبی یا اسیدی (الکترولیت) ریخته و به محصول اسپری الکترولیز میشود.

ضخامت لایه گالوانیزه در این روش اغلب در حدود 20 میکرون می باشد و همچنین عمر مفید این محصول را میتوان 5 الی 8 سال نخمین زد. تقاوت این روش با روش گرم در آن است که در اخر مراحل ظاهر محصول براق و یکنواخت می باشد.کاربرد محصولات تولید شده در این روش در صنایع ساخت خودرو , پیچ, مهره, قطعه سازی و فلزات در مصارف بهداشتی می باشد.

 • لوله گالوانیزه گرم

این روش را روش غوطه وری نیز می نامند، در این روش محصول را در وان هایی مملو از روی مذاب با دمای 460 سانتی گرادغوطه ور میکنند.

در مرحله ی  دوم، محصول را از وان خارج می کنند و لایه روی با اکسیژن و کربن محیط واکنش میدهد و چندین لایه مرکب از آهن و روی تشکیل میشود و بر روی محصول لایه ای مقاوم در برابر خوردگی و زنگ زدگی ایجاد میشود.

میزان محافظت در گالوانیزاسیون گرم بیشتر از گالوانیزاسیون سرد است، عمر مفید محصول تولید شده از این روش 25 الی 30 سال می باشد.

ضخامت تولید شده در این روش اغلب بین 40 الی 120 میکرون می باشد، تفاوت این روش با روش سرد در ظاهر نهایی محصول نیز می باشد که محصول نهایی دارای ظاهری مات و کدر و توسی رنگ میشود و سطح صافی نیز ندارد.

کاربرد محصول تولیدی در محیط های باز و فضاهای خارجی می باشد مانند گارد ریل جاده ها، دکل های فشار قوی برق، تیر های برق و لوله های آب با ضخامت بالا می باشد.

 • لوله گالونیزه سبک
 • لوله گالونیزه سنگین
 • لوله گالونیزه متوسط

راهنمای خرید

با تماس به کارشناسان فروش شرکت پرشین آیرون و اعلام مشخصات قیمت روز لوله گالوانیزه ، شرایط پرداخت، زمان .بارگیری و تحویل محصول در قالب پيش فاكتور برای شما ارسال خواهد شد. پس از تایید پرداخت ؛ و بعد از تاييد قيمت كرايه. از سوي مشتري، طبق زمان‌بندی اعلام شده، محصول خریداری شده برای مشتری ارسال می شود.

چند نکته در هنگام خرید

پس از دریافت پیش فاکتور خرید حتما از صحیح بودن سفارش خود اطمینان حاصل فرمایید.

در صورت مغایرت پیش فاکتور با سفارش شما قبل از بارگیری جهت تصحیح با کارشناسان ما تماس بگیرید.

با توجه به نوسانات بازار، برای اطمینان از قیمت نهایی محصول، با کارشناسان ما در تماس باشید.

021-40770074 |