لوله مبلی

قیمت لوله مبلی

قیمت با احتساب 9% ارزش افزوده

قیمت پایه لوله و پروفیل
مبلی خاورصنعت هما
قیمت پایه دیگر
کارخانه های
تهران
قیمت پایه لوله و پروفیل
مبلی ساوه
44200 تومان44200 تومان44500 تومان
آخرین بروزرسانی :
1401/11/13
آخرین بروزرسانی :
1401/11/13
آخرین بروزرسانی :
1401/11/13
ضخامتافزایش قیمت(تومان)
0.36500
0.45000
0.464500
0.54000
0.62000
0.7بدون تغییر
0.8بدون تغییر
لوله 101000
لوله 1350
لوله 1620
قیمت روز لوله مبلی

قیمت لوله مبلی (welded pipe) همیشه به قیمت ورق روغنی که از آن تولید می شود بستگی دارد. جهت اطلاع از قیمت لوله فلزی سبک کلیک کنید. به دلیل گستردگی در کاربرد لوله سبک، قیمت لوله سبک در بهاء تمام شده بسیاری از کالاها تاثیر گذار می باشد.

بازرگانی پرشین آیرون تولید کننده و تامین کننده لوله مبلی، لوله بیضی ، پروفیل مبلی و نماینده فروش محصولات کارخانه خاورصنعت هما در ایران می باشد. این مجموعه برای تامین نیاز مشتریان محترم محصولات دیگر کارخانه های تولید لوله و پروفیل مبلی را نیز. ارائه می کند.


لوله مبلی دارای 13 نوع ضخامت است که عموما از ضخامت سه دهم میل (۰/۳) تا ضخامت یک و نیم میل(۱/۵) تولید می شود. لوله بیضی و پروفیل مبلی محصول فرمینگ شده لوله مبلی است.
لوله مبلی بیشتر در ضخامت های سبک، زیر ۱/۵ میلیمتر تولید می شود و به همین دلیل به لوله سبک؛ نیز معرفی می گردد. البته لوله مبلی در ضخامت های ۲میلیمتر و ۳ میلیمتر نیز به صورت محدود تولید میگردد.
این محصول در بسیاری از صنایع و تولیدات مانند ساخت پایه میز، صندلی و تخت، در تولید انواع اگزوز خودرو، تولید بدنه فرمان خودرو، کانکس و کانتینر، ساخت لوازم خانگی. تولید و ساخت تخت های فلزی. ساخت استند های فلزی و هزاران نوع تولیدات دیگر استفاده می گردد.

در جدول زیر قیمت روز لوله سبک خاورصنعت، قیمت روز لوله مبلی ساوه و قیمت لوله مبلی دیگر کارخانه ها در دسترس شما قرار گرفته است. بازرگانی پرشین آیرون نماینده رسمی کارخانه خاور صنعت هما برترین تولیدکننده لوله مبلی و پروفیل مبلی، با بیش از ۲۵۰ سایز و ضخامت مختلف، توان تامین نیاز تولید کنندگان و بازرگانان در بازار داخل و خارج از کشور را دارد. این مجموعه قیمت لوله مبلی خاور صنعت و دیگر برندها را به قیمت کارخانه عرضه می کند.

با لوله مبلی بیشتر آشنا شوید

لوله مبلی چیست

این نوع لوله از طریق نورد سرد برپایه استانداردهای DIN 2394(1) 94  و EN 10 219 -2 آلمان با فرآیند جوش High freqency دو سر ورق را به هم متصل می کند و حالت لوله را بوجود می آورد. تولید لوله بیضی نیز به این صورت می باشد که پس از عبور از خط فرمینگ توسط قالب های با سایز و اندازه مشخص به صورت بیضی تغییر حالت می دهد. قیمت لوله سبک ابتدا به کیفیت ورق مورد استفاده آن بستگی دارد.

کیفیت فروش لوله سبک ( welded pipe ) فلزی ابتدا به مرغوبیت ورق روغنی که از آن تولید می شود ارتباط دارد. در مرحله ی دوم جوش صحیح لوله یکی از عوامل مهم مرغوبیت محصول می باشد؛ البته ناگفته نماند محلول آب صابون که برای خنک کردن فرآیند جوش استفاده می شود یکی از موارد تاثیر گذار بر روی کیفیت لوله می باشد.
پس از خنک شدن لوله، می بایست محلول آب و صابون از درون لوله تخلیه شود، در غیر اینصورت باعث زنگ زدگی بر سطح لوله می شود. قیمت لوله مبلی ابتدا به کیفیت محصول تولید شده بستگی دارد.
بدین معنی که استاندارد بودن فرآیند تولید، محصول با کیفیت تری ارائه خواهد داد که در قیمت گذاری تاثیر زیادی دارد. به طور مثال قیمت لوله فلزی سبک خاور صنعت به دلیل کیفیت معمولا گرانتر از دیگر محصولات بازار می باشد.البته قیمت لوله مبلی ساوه همیشه گرانتر از محصولات مشابه در بازار است.

خاصیت فیزیکی لوله مبلی

خاصیت فیزیکی لوله مبلی مزیت های کاربردی برای مصرف کنندگان این محصول فراهم نموده که در ادامه به آن ها اشاره میشود :

 • این نوع از لوله ها دارای قطر و ضخامت دقیق و مناسبی می باشند.
 • قابلیت جوش پذیری این نوع لوله ها یکی دیگر از مواردی است که می توان به آن اشاره کرد.
 • انعطاف و فرم پذیری، حالت پذیری در برابر پرس و کشش یکی دیگر از مزایای لوله سبک می باشد.(هرچه این ویژگی بیشتر باشد قیمت لوله سبک نیز با افزایش قیمت همراه میشود)
 • کشش سرد از دیگر قابلیت هایی است که در لوله سبک می توان نام برد.
 • کیفیت سطحی لوله مبلی به گونه است که در رنگ کاری و به‌خصوص در آبکاری و کرم کاری نتیجه مطلوبی ارائه می دهد.
 • وزن سبک یکی دیگر از موارد محبوبیت این نوع محصول در مقایسه با سایر محصولات این صنعت می باشد.
 • لوله بیضی و پروفیل مبلی محصولاتی است که از لوله مبلی بعد از فرآیند فرمینگ به وجود می آید. 

کارخانه های تولید کننده

از کارخانه های تولید کننده لوله مبلی میتوان خاور صنعت را نام برد که بیشترین تولید و جزو برندهای باکیفیت لوله و پروفیل در ایران می باشد، صادرات محصولات این کارخانه نشان دهنده کیفیت بالای محصولات تولیدی آن است.

کارخانه لوله مبلی ساوه یکی از قدیمی ترین و با کیفیت ترین کارخانه های ایران است، قیمت لوله مبلی ساوه همیشه گران‌تر از محصولات مشابه می باشد.

کارخانه خلیج فارس، کارخانه مهدی، کارخانه آریا، کارخانه ساب قزوین ، کارخانه سهند تبریز، دیگر واحد های تولیدی لوله و پروفیل در ایران می باشند.

در کنار این کارخانجات شرکت لوله سازی دقیق کاوه ایرانیان، شرکت لوله اهواز،شرکت نورد و لوله پروفیل سپاهان، کارخانه لوله سپنتا، کارخانه لوله و پروفیل کیهان دیگر کارخانه های تولید لوله و پروفیل می باشند. تعیین قیمت لوله فلزی سبک در تهران اغلب از سمت کارخانه خاور صنعت هما و ساوه انجام میشود.

عوامل موثر بر قیمت لوله مبلی

قیمت لوله سبک در بهای تمام شده بسیاری از کالا ها نقش بسیار مهم و اساسی را ایفا می کند. این رابطه مستقیم قیمت، باعث تمرکز روی کیفیت محصول گردیده است. قیمت لوله مبلی به وزن آن مربوط می باشد و قیمت آن را بر اساس وزن لوله می سنجند. همچنین از دیگر عوامل تاثیرگذار بر قیمت فروش لوله فلزی سبک ، قیمت جهانی ورق روغنی، قیمت ارز، هزینه گمرک اشاره کرد.

باتوجه به بالا بودن قیمت لوله سبک نسبت به نوع سیاه آن این محصول همچنان طرفداران خود را دارد. چرا که این لوله نسبت به  محصولات مشابه آن دارای ضخامت و وزن کمتری می باشد. به همین دلیل از آن در صنایعی که به ضخامت های کم تری از انواع لوله نیاز داشته باشند،مورد استفاده قرار می گیرند.

لوله بیضی

لوله بیضی  محصولی است که این مجموعه باتوجه به نیاز بازار، تولید می کند و  کیفیت بالای لوله بیضی بستر مناسبی برای تولید محصولات خوش فرم تر و زیباتر فراهم نموده است.

مهمترین خواص فیزیکی لوله سبک

از خاصیت های مهم لوله مبلی می توان به خم پذیری و فرم پذیری ان اشاره کرد که محصول راهبردی برای مصارف مختلف می باشد.

یکی دیگر از دلایل علاقه تولیدکنندگان به مصرف این لوله خاصیت مطلوب سطحی لوله مبلی می باشد. قابلیت آبکاری و کرم کاری ، رنگ پذیری مناسب با روش های مختلف این محصول را جزو جدا نشدنی بسیاری از صنایع کشور کرده است. گفتنی است هرچه ضخامت لوله سبک کمتر باشد قیمت لوله فلزی سبک نیز با افزایش قیمت همراه میشود.

قیمت لوله سبک

تفاوت welded steel pipe و Seamless steel pipe

اولین تفاوت میان لوله درزدار (welded pipe) و لوله های بدون درز یا مانیسمان (Seamless pipe)  ماده اولیه در تولید و روش ساخت آن می باشد، به طوری که در ساخت لوله درزدار یا مبلی از ورق فولادی استفاده میشود و در تولید لوله های بدون درز از بیلت استفاده میشود.

ویژگی های لوله درزدار welded pipe  مانند راندمان بالا در تولید، مقاومت بالا در عین سبک بودن و صرفه جویی در زمان، باعث مقرون به صرفه شدن این محصول شده و استفاده از آن روزانه در حال افزایش می باشد.

قیمت welded pipe

لوله های بدون درز Seamless pipe به دلیل آن که تولیدشان مسلتزم وجود تجهیزات پیشرفته ای می باشد از حیث هزینه، قیمت نهایی آن نسبت به لوله درزدار بالاتر می باشد، در مقابل لوله های درزدار  welded pipe  به دلیل سبک بودن مقرون به صرفه می باشند و اغلب در صنایع  دکوراسیون داخلی، الکترونیک، لوازم خانگی و خودروسازی مورد استفاده قرار میگیرد.

پرشین آیرون به صورت روزانه قیمت لوله سبک و پروفیل سبک تولیدی خود را در شبکه های اجتماعی تلگرام و اینستاگرام به اشتراک میگذارد.

لوله سبک تنوع پذیرترین محصول فولادی

لوله سبک یکی از متنوع ترین لوله های فولادی میباشد. لوله سبک که در بازار و اصطلاحات عامیانه به لوله مبلی معرفی میگردد. ریشه کلمه مبلی شاید از اولین کاربرد این لوله یعنی تولید پایه ها و استراکچر مبلمان و به‌خصوص مبلمان اداری باشد ولی همچنان بین علمای این صنعت اختلافاتی بر سر نام این محصول و جود دارد.

این محصول داری بیش از ۲۰۰ نوع سایز و ضخامت مختلف در ایران و جهان تولید می گردد. لوله سبک در واقع در بخش تولید جزو محصولات استراتژیک و پر مصرف برای تولید خیلی از محصولات می باشد و در بیان واضح تر لوله سبک مواد اولیه خیلی از محصولات تلقی می شود.

لوله مبلی از ورق روغنی‌تولید میگردد که به لوله روغنی نیز شناسایی می شود و با توجه به تنوع در ضخامت ورق روغنی٫ لوله سبک هم از ضخامت ۳ دهم میل تا ضخامت ۱/۵ به صورت عمومی یافت می شود البته ورق روغنی در ضخامت های ۲ میل و ۱/۸ میل نیز در دسترس است.

این نوع لوله جهت تولید از سایز ۶ میلیمتر (قطر لوله 6 دهم میل “بیرون به بیرون لوله “) تا سایز های ۷۶ میلیمتر و بالاتر مثل ۹۰ میلیمتر(قطر لوله ۹ سانت) تولید می گردد و مصارف بسیار و متنوعی دارد. قیمت لوله سبک در ضخامت 0.4 گران‌تر از ضخامت 1.5 می باشد که علت آن تولید سخت‌تر و زمان بر بودن تولید می باشد.

 تولید لوله سبک‌ در ایران‌ و عوامل کیفی

در کشورمان ایران با استفاده از نورد سرد و جوش القایی لوله مبلی (welded pipe)  را تولید می کنند.

این لوله ها زیرمجموعه لوله های دز دار یا درز جوش قرار میگیرند که یکی از فنی‌ترین مسایل این نوع لوله نوع جوش می باشد که اولین عامل سنجش کیفیت تولید لوله سبک تلقی میگردد.

جوش باید به گونه ای باشد که تمام سطح لوله به طور یک نواخت به هم رسیده و‌جوش‌خورده باشد بدون سوراخ یا کوتاهیی و بلندی. گل ‌جوش‌ که در داخل لوله به‌وجود می آید میزان کیفیت لوله مبلی در خم را مشخص ‌میکند ‌گِل جوش داخل لوله می بایست مانند سطح بیرونی یک‌دست باشد. هرچه گل جوش کمتر باشد قیمت لوله سبک بالاتر میرود.

کیفیت جوش داخل و بیرون لوله سبک مهر تاییدی بر خم شدن لوله می باشد البته ناگفته نماند کیفیت ورق روغنی استفاده شده نیز تاثیر زیادی در خم پذیری لوله دارد ورق های سرد با کیفیت st12 ایده ال ترین استاندار برای تولید لوله و پروفیل سبک می باشد. البته ورق های مثل گرید sscs نیز در تولید لوله و پروفیل مبلی استفاده می گردد که خاصیت سخت‌تر و خشک تری بر نوع st12 از خود نمایش میدهند.

محلول آب صابون که برای خنک شدن لوله بعد از فرایند ‌جوش استفاده میگردد پس از انجام وظایف خود می بایست از داخل و سطح لوله سبک تخلیه گردد وگرنه باعث زنگ زدگی لوله بعد مدتی کوتاه می‌گردد.

کارخانه های تولید کننده لوله سبک

کارخانه های بسیاری این محصول را تولید میکنند که در تهران و حومه تهران تعداد ۷ کارخانه و در شهرهای دیگر ایران حدود ۱۰ کارخانه فعالیت تولیدی خود را به تولید لوله سبک متمرکز کرده اند.

لوله سبک ساوه

یکی از بزرگترین کارخانجات و قدیمی ترین کارخانه در ایران کارخانه لوله  مبلی ساوه می باشد که با دستگاهای ایتالیایی محصولات درجه یک‌ و در حد بین المللی تولید میکند.البته در اغاز کار این کارخانه در اختیار بخش خصوصی بود و بعد از چند سال نصیب بخش دولتی گردید و امروزه برنامه مدون و مشخصی برای تولید ندارد و بیشتر محصولات لوله سبک ساوه در انبار ها و بنگاه های آهن خرید و فروش می شود. جهت اطلاع از قیمت لوله فلزی سبک ساوه و خرید محصولات این کارخانه با بازرگانی پرشین آیرون در تماس باشید.

لوله و پروفیل سبک خاور صنعت هما

کارخانه خاورصنعت که بازرگانی پرشین آیرون نماینده فروش محصولات آن را عهده دار است بزرگترین تولید کننده لوله سبک (welded pipe) و‌ پروفیل سبک در ایران می باشد. این کارخانه با مدیریت بخش خصوصی  و با بیش از 20 خط تولید یکی از تولید کنندگان و صادر کننده این محصول در ایران و خاور میانه می باشد. صادرات محصولات خاورصنعت به کشورهای همسایه و ترکیه مهر تاییدی بر کیفیت محصولات این کارخانه در سطح جهانی می باشد.

بازرگانی پرشین آیرون با شعار حمایت از مصرف کنندگان و توجه به رشد تولید این محصول صنعتی و افزایش صادرات لوله و پروفیل از ایران به کشور های همسایه. یکی از بزرگترین تامین کنندگان این محصول در ایران شناخته می شود. این بازرگانی با بهره بردن از تجربه و شناخت بازار که در این سالها کسب نموده است توانایی تامین و صادرات این محصول را به تمام درخواست کنندگان را دارا می باشد. همچنین شما با عضویت در باشگاه مشترین ما می توانید از قیمت روز لوله و پروفیل و همچنین قیمت روز ورق مطلع شوید و میتوانید در طول سال از مزایا و تخفیفات باشگاه مشتریان استفاده فرمایید.

قیمت لوله سبک

لوله مبلی به دلیل وزن سبک، به لوله سبک نیز شناخته میشود که ضخامت آن از 0.4 میلیمتر الی 1.5 میلیمتر می باشد. قیمت لوله فلزی سبک به دلیل وزن کم آن ها مقرون به صرفه بوده و با ویژگی های منحصر به فردی که دارد امروزه با افزایش تقاضا همراه شده است.

لوله مبلی

عوامل واکنش گرا بر قیمت پروفیل سبک

قیمت پروفیل سبک در ایران به عوامل متعددی بستگی دارد؛  مسائل سیاسی کشور ومنطقه که از بیرون از کشور تحمیل می گردد ماننده تحریم ها و تعرفه های گمرکی ، قیمت دلار و رویکرد دولت از سری عوامل واکنش گرا بر قیمت پروفیل سبک و عموم پروفیل ها و مقاطع فولادی است.

از بدو اختراع پروفیل سه عامل اصلی و ثابت، همیشه باعث نوسان قیمت پروفیل مبلی میشود.

 • رفتار سینوسی قیمت مواد اولیه
 • هزینه  دستمزد
 • بالا رفتن هزینه های ثابت و متغیر

قیمت ماده اولیه تیغ برنده برای تایین قیمت پروفیل

ماده اولیه تولید پروفیل سبک ورق روغنی است و کارخانه های تولید قوطی مبلی قادر به تولید لوله و پروفیل از ضخامت 0.3 میلیمتر تا ضخامت 2 میلیمتر توسط ورق روغنی را دارا می باشند . همین توان تولید باعث تأثیرگزاری قیمت ورق روغنی در ضخامت های مختلف بر ماده تولیدی که همان پروفیل سبک است میشود.

کارخانجات تولید کننده لوله و پروفیل سبک حجم مصرف زیادی از ورق روغنی  در کشور را به خود اختصاص داده است.مالکان این واحد های صنفی با قیمت گذاری بر روی محصولات خود، به نوعی قیمت ورق روغنی در بازار را تایین میکنند که البته قیمت گذاری های دوشنبه هر هفته در بورس بر روی ورق روغنی باعث افزایش و یا کاهش قیمت مشتقاط تولیدی از ورق روغنی میشود که پروفیل سبک با وسعت مصرف خود در دسته بزرگتری از محصولات تولیدی ورق روغنی قرار دارد.

هزینه دستمزد و سرمایه انسانی کارخانه ها

به طور کلی هزینه دستمزد به 10% از قیمت کل پروفیل مبلی تأثیر گذار است که با بالا رفتن دستمزد ها توسط دولت در ابتدای هر سال این محصول هم در همان زمان دچار افزایش قیمت می شود.  بسیاری از شرکت ها و واحد های تولیدی قسمت زیادی از هزینه های خود را در حقوق کارمندان خود می بینند که این مسئله برای حفظ نیروی انسانی عمری ناگزیر می باشد.

هزینه های سربار ثابت و متغیر

هزینه های سربار ثابت هزینه هایی هستند که به صورت ثابت با میزان تولید مشخص به واحد تولیدی تحمیل می شود.

مانند هزینه اجاره،هزینه حق السهم، هزینه پرسنل دفتری  و هزینه های حفاظتی و مراقبتی

هزینه های متغیر بر قیمت پروفیل سبک نیز حدود 0.5% از قیمت محصول تولیدی را به خود اختصاص می دهدکه عبارتند از: هزینه برق، آب، تسویه خانه  و واحد های تعمیراتی و نگهداری.

جدول وزن لوله سبک مبلی

Size (mm)ضخامت 0.4ضخامت 0.5ضخامت 0.6ضخامت 0.7ضخامت 0.8ضخامت 0.9ضخامت 1ضخامت 1.2ضخامت 1.5ضخامت 1.8
6mm0.7880.876
8mm1.051.168
10mm7258701.0221.1681.3141.461.825
13mm9501.141.3441.5361.7281.922.42.85
16mm1.151.41.6561.8962.132.372.9583.504
18mm1.31.551.8482.1122.3762.643.33.942
20mm1.151.451.752.0582.3522.6462.943.6724.38
22mm1.61.92.4782.8323.1863.544.4224.818
25mm2.22.6042.9763.3483.724.655.478
28mm2.4533.4323.8584.295.3586.1327.35
32mm2.83.33.7684.2424.7165.8927.0088.4
35mm33.5824.0924.6025.6587.0687.662
38mm3.33.964.5245.0885.6587.0688.322
42mm4.3925.0765.6466.2767.8429.198
45mm4.3084.925.5386.1567.6929.852
48mm4.9055.6066.30778.2610.512
50mm5.1425.886.6127.359.18610.95
55mm5.626.47.28101214.4
60mm6.177.88.710.913.115.7
65mm6.67.68.579.511.814.217
70mm7.18.19.210.212.715.318.4
75mm7.68.79.810.913.616.419.7
76mm7.78.81011.113.816.620
  هادی قاسمی
  10 Aug 2022
  16:35
  دیدگاه :

  سلام, ‏برای تولید زیرپایی‎,‎‏ از لوله مبلی با چه ضخامتی استفاده کنم بهتره؟

   کارشناس فروش
   10 Aug 2022
   16:38
   دیدگاه :

   با سلام خدمت شما دوست عزیز, در تولید زیرپایی ادارات اغلب از لوله مبلی با ضخامت 1.25 میلیمتر استفاده میشود. شما میتوانید با شماره گیری 02140770074 سفارش لوله سبک , پروفیل سبک و انواع ورق فولادی خود را ثبت نمایید.‏

  فرهاد مرادی
  24 Nov 2022
  07:59
  دیدگاه :

  سلام من برای ساخت دسته جارو فلزی از چه سایز لوله میتواتم استفاده کنم و ایا لوله های مبلی رنگ شده هم موجوده

   اکبری(کارشناس)
   19 Dec 2022
   12:17
   دیدگاه :

   لوله سایز ۲۰ و ۲۲ برای دسته جارو و دسته طی
   ما فقط به صورت خام میفروشیم‌ و‌ رنگ‌شده نداریم متأسفانه

  ابوالفضل اکبری
  8 Oct 2022
  01:35
  دیدگاه :

  سلام خسته نباشید برا ساختن صندلی تاشو مراسمی از چه نوع لوله ای استفاده میشه

   اکبری(کارشناس)
   19 Dec 2022
   12:49
   دیدگاه :

   عموما از لوله ۲۰ با ۲۵ استفاده میکنن

  سروش بختیار
  10 Oct 2022
  23:44
  دیدگاه :

  با درود فراوان لوله مبلی 13 ضخامت 70 که با ورق خشک تولید شده باشه موجود دارید؟ اصلا نباید به راحتی خم بشه برای راسته کاری استفاده میشه

   اکبری(کارشناس)
   19 Dec 2022
   12:49
   دیدگاه :

   امکان تولید داریم ولی لوله ها عموما با ورق نرم یا st12 تولید میشود
   مقدار مورد نیازتون چقد هست؟

ارسال نظر