ورق گالوانیزه

قیمت ورق گالوانیزه

قیمت ورق گالوانیزه بسته به ضخامت و ابعاد ورق گالوانیزه دارای تفاوت است. ورق گالوانیزه به ورق سفید نیز شهرت دارد و این محصول فولادی به دلیل ضد زنگ بودن و خاصیت ضد سایشی کاربرد زیادی دارد.
بازرگانی پرشین آیرون تامین کننده ورق گالوانیزه. محصولات خود را به قیمت درب کارخانه های تولیدی ارائه می کند. این شرکت محصولات کارخانه های تولید ورق گالوانیزه مانند هفت الماس- شهرکرد – تاراز – سمنان – امیرکبیر کاشان و  چینی  را به بهترین قیمت عرضه میکند.
این مجموعه ورق گالوانیزه موجود را به صورت رول ( ظرفیت- تک رول ) – ابعادی (شیت) و رشته بر شده در ابعاد، ضخامت و تناژ مورد نیاز مشتریان محترم عرضه میکند.جهت کسب اطلاع از قیمت ورق گالوانیزه با ما در تماس باشید.

در جدول زیر لیست قیمت ورق گالوانیزه موجود را با درج بروز قیمت و شرایط بارگیری و دیگر اطلاعات در اختیار شما قرار داده است.

قیمت ورق گالوانیزه

جدول قیمت ورق گالوانیزه

قیمت بروز ورق گالوانیزه و بدون احتساب 9% ارزش افزوده

ناممکان بارقیمت هر کیلوگرم
(ریال)
تاریخ بروزرسانی
ورق گالوانیزه 80*1000 شهرکرد درجه یکاصفهان4390001401/11/11
ساعت13:00
ورق گالوانیزه 1*1000 شهرکرد درجه یکاصفهان4410001401/11/11
ساعت13:00
ورق گالوانیزه 1.20*125 شهرکرد درجه یکاصفهان4390001401/11/11
ساعت13:00
ورق گالوانیزه 40*1000 شهرکرد درجه یکاصفهان4990001401/11/11
ساعت13:00

نمودار قیمت ورق گالوانیزه در سال 1401

قیمت ورق گالوانیزه

ورق گالوانیزه چیست

ورق گالوانیزه از ورق سرد (ورق روغنی) پس از کوتینگ و اضافه شدن عنصر روی بر سطح ورق تولید میشود. تعیین قیمت ورق گالوانیزه به عواملی مثل کیفیت کتینگ میزان عنصر روی در هر متر مربع و دقت در ضخامت و عرض ورق گالوانیزه بستگی دارد.

اصطلاح کوتینگ

کوتینگ ورق گالوانیزه به میزان پوشش روی در دو سطح ورق و واحد آن  گرم بر مجذور متر میباشد و هر مقدار سطح ورق با فلز روی بیشتر پوشانیده شده باشد اصطلاحاً کوتینگ ورق بالاتر می رود و بر قیمت ورق گالوانیزه تاثیر دارد. از آنجایی که ورق های گالوانیزه که کوتینگ بالاتر دارند به مراتب از کیفیت بهتری برخوردار هستند، در بازار به عنوان جنس مرغوبتر خرید و فروش می شوند. ورق های چینی کوتینگ بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ و ورق های ژاپنی و هندی و کره ای و غیره تا ۱۸۰ کوتینگ نیز دارا می باشند.

اصطلاح گل

وجود گل به دلیل وجود ناخالصی در روی هنگام کریستال شدن روی مذاب بر روی ورق سرد ( ورق روغنی ) می باشد. به دلیل مسائل زیست محیطی در آینده همه ی کالاهای گالوانیزه بدون گل تولید خواهند شد و در کل 3 نوع ورق گالوانیزه داریم

  • گل دار( ریز – درشت )
  • بی گل

ضخامت و ابعاد ورق گالوانیزه

قالبا ضخامت ورق گالوانیزه مانند ورق روغنی از 4/0 ( چهار دهم میل) تا ۱/۵ میل می باشد ولی در ضخامت ۱/۸ – ۲ میل و بالاتر تولید می گردد همچنین عرض رول این ورق اغلب ۱۰۰۰ یا ۱۲۵۰ میلی متر است. معمولا وزن رول ورق گالوانیزه مانند نوع روغنی آن حدود 5 تا ۷ تن می باشد.

کاربرد حیاتی ورق گالوانیزه در صنعت :

ورق گالوانیزه به دلیل وجود عنصر روی در ترکیبات خود خاصیت ضد زنگ و ضد سایش، نقش حیاتی در مناطقی که در معرض زنگ زدگی و سایش هستند، بازی می کند. قیمت ورق گالوانیزه به میزان عنصر روی که در آن موجود است تاثیر پذیر است. 

ورق گالوانیزه

دلیل افزایش قیمت ورق گالوانیزه

در ابتدای سال ۱۴۰۰ پس از پشت سر گزاشتن یک بازار افزایشی و پر از افت و خیز در نمودار قیمت ورق گالوانیزه. اکثر فعالان بازار آهن و ورق های فولادی منتظر بازار کاهشی در سال جدید بودند.

در شروع معاملات ورق گالوانیزه پس از تعطیلات نوروز ٫ دلار با شیب‌ نسبتا آرامی رو به کاهش بود و همه انتظار کاهش قیمت ورق گالوانیزه در بازار را داشتند.

اما در اولین عرضه ورق در بورس در اوایل اردیبهشت ماه ورق سیاه ورق روغنی ورق گالوانیزه و…. با رشد حدود ۴۰۰۰ تومانی در معامله قبلی  روبرو ‌و‌ نمودار قیمت ورق گالوانیزه سعودی شد.

حفظ محیط زیست اولین عامل افزایش قیمت ورق گالوانیزه

با پیشرفت تجهیزات تولید آهن و ورق در جهان روند تولید سریع تر از گذشته طی‌میشود و همین‌موضوع‌ باعث ‌تخریب ‌محیط زیست و‌استخراج بیش از حد سنگ‌ آهن از طبیعت می گردد و خود فرایند تولید فولاد نیز باعث آلایندگی محیط زیست می شود.

کشور چین بعنوان بزرگترین تولید کننده آهن در جهان با توجه به خطرات زیست محیطی تصمیم به کاهش ظرفیت تولید آهن گرفته است و همین موضوع یکی از مهمترین عوامل افزایش قیمت ورق گالوانیزه در چین به میزان ۵۰۰۰ یوهان در هر تن و در تبع ان جهان گردیده است.

ایران با تولید حدود ۳۳ میلیون تن شمش آهن در سال ۱۳۹۹ یکی از بزرگترین تولیدکنندگان آهن و‌ ورق گالوانیزه در خاور میانه می باشد.

در کشورمان فرایند تولید آهن بعهده بخش دولتی می باشد کارخانه فولاد مبارکه اصفهان – فولاد سبا – صنایع فولاد گیلان جزو تولید کنندگان ورق در ایران می باشد

کارخانه فولاد اکسین خورستان نیز تولید کننده ورق با ضخامت های بالای ۸ میلیمتر می باشد .

از نظر مصرف ورق فولادی کارخانه فولاد مبارکه با نوسانات نمودار قیمت ورق گالوانیزه یکی از سالهای پر حداثه را سپری کرده.

خرید ورق گالوانیزه از فولاد مبارکه اصفهان

کارخانه فولاد مبارکه با تولید ورق سیاه – ورق روغنی – ورق گالوانیزه یکی از بزرگترین تولید کنندگان ورق فولادی در خاورمیانه می باشد که محصولات خود رابه ۳ صورت عرضه میکند.

۱- به صورت سهمیه وزارت صمت

کارخانجات و بنگاه های برشکاری ورق گالوانیزه برای تامین ورق مورد نیاز خود از طریق وزارت صنایع و معادن و تجارت می توانند سهمیه تخصیص ورق گالوانیزه فولاد مبارک را اخذ نمایند.

۲- از طریق خرید ورق در بورس

فولاد مبارکه بخشی از ورق گالوانیزه و دیگر ورق فولادی را در بورس کالا عرضه میکند.

۳- از طریق مرکز فروش رسمی فولاد مبارکه در استان ها

کارخانه فولاد مبارکه بخشی از محصولات خود را در اختیار نمایندگان خود در سرتاسر کشور قرار میدهد.

۴- خرید از بنگاه ها و بازرگانی های معتبر

بازرگانی پرشین آیرون با تکیه بر تجربه و اعتبار خود توانایی عرضه ورق سیاه – ورق روغنی – ورق گالوانیزه به صورت کویل و ابعادی را دارا می باشد.

تفاوت فولاد گالوانیزه و فولاد ضد زنگ چیست

اولین تفاوت میان این دو محصول فولادی این می باشد که در فولاد ضد زنگ، در کنار وجود آهن و کربن درصدی از کروم و نیکل درترکیب آن وجود دارد و این ترکیبات اضافه باعث افزایش استحکام فولاد می شود. دلیل اضافه نمودن کروم به ترکیب، تشکیل اکسید کروم در فولاد می باشد که به وجود آمدن اکسید کروم مانع زنگ زدگی و خوردگی فولاد میشود.

در مقابل سطح فولاد گالوانیزه را با روی میپوشانند. استفاده از فولاد گالوانیزه (ورق گالوانیزه _ لوله گالوانیزه _ پروفیل گالوانیزه) صرفه اقتصادی دارد آن هم به علت هزینه تعمیرات کم و عمر طولانی فولاد

راهنمای خرید

با تماس به کارشناسان فروش شرکت پرشین آیرون و اعلام مشخصات، قیمت روز ورق گالوانیزه، شرایط پرداخت، زمان بارگیری و تحویل محصول در قالب پيش فاكتور برای شما ارسال خواهد شد. پس از تایید پرداخت ؛ و بعد از تاييد قيمت كرايه از سوي مشتري، طبق زمان‌بندی اعلام شده، محصول خریداری شده برای مشتری ارسال می شود.

چند نکته در هنگام خرید

پس از دریافت پیش فاکتور خرید حتما از صحیح بودن سفارش خود اطمینان حاصل فرمایید.

در صورت مغایرت پیش فاکتور با سفارش شما قبل از بارگیری جهت تصحیح با کارشناسان ما تماس بگیرید.

با توجه به نوسانات بازار، برای اطمینان از قیمت نهایی محصول، با کارشناسان ما در تماس باشید.

021-40770074 | 021-40770159 |

021-40776756 | 021-40776684 |

021-40777645 | 021-40779573 |