Export of all kinds of steel products

رشد صادرات انواع محصولات فولادی

صادرات محصولات فولادی تا پایان تیرماه 1402 رشد 17 درصدی را در انواع محصولات میانی، تیرآهن و میلگرد را تجربه کرده است. براساس آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، صادرات محصولات میانی زنجیره فولاد با رشد ۲۴.۹ درصدی از ۲ میلیون و ۲۱۱ هزار تن در چهار ماهه سال گذشته به ۲ میلیون و ۷۶۱ هزار تن در مدت مشابه امسال رسید که رشد صادرات را در 4 ماه ابتدایی سال 1402 رقم زده است.

همچنین، صادرات آهن اسفنجی از ۱۶۶ هزار تن در چهار ماهه سال گذشته به ۵۸ هزار تن در چهار ماهه سال جاری میلادی افت کرد که این ارقام تفاوت ۶۵.۱ دارند.

بر پایه این گزارش، در میان انواع محصولات تخت صادرات ورق‌های پوشش‌دار تا پایان تیرماه امسال تفاوت چشمگیری نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشت و از ۲۸ هزار تن به ۲ هزار تن کاهش پیدا کرده است.

صادرات میلگرد نیز از ۶۷۴ هزار تن در چهار ماهه نخست سال گذشته، به ۸۰۰ هزار تن در مدت مشابه سال جاری شاهد رشد صادرات بوده است.

بنا بر آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، فولادسازان کشور از ابتدای فروردین تا پایان تیر سال جاری ۶۶ هزار تن تیرآهن صادر کردند، این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد بیش از ۲ برابری داشت. در مدت مشابه سال گذشته حجم صادرات تیرآهن ایران ۳۲ هزار تن بود.